SPORT & DATE COLLECTION CALENDAR

V ponuke DIC samozrejme nesmú chýbať ani športové modely. Tie sú na rozdiel od ostatných modelov značky DIC o niečo menej zdobené, čo sa u športových modelov predpokladá. Sú vystavené vyššiemu namáhaniu a musia poskytnúť časové údaje na prvý pohľad aj v sťažených podmienkach. 

To samozrejme neznamená, že by neboli elegantné, tak ako ostatné spoločenské modely DIC.

Hneď prvá charakteristika, ktorá napovedá, že sa jedná o športové hodinky, je údaj o ich vodotesnosti. Ich puzdro odoláva tlaku vody do hĺbky 200 metrov. Chráni tak švajčiarsky automatický strojček ETA 2846 špeciálne prispôsobený potrebám tohto modelu, ktorý vedľa troch základných časových údajov ponúkne aj ukazovateľ dátumu a dňa, a to pri netradičnom umiestnení a v netradičnej konfigurácií. Príjemným a osviežujúcim detailom je červená sekundová ručička.

Na gilošovanom ciferníku sú na miestach indexov vždy dva diamanty v plnom briliantovom bruse. Napočítame ich 21 a ich celková hmotnosť je 0,21 karátu. Športový charakter modelu zvýrazňuje masívna luneta.

Model je k dispozícií v celkovo ôsmych variantoch líšiacich sa farbou ciferníka, ktorá potom odpovedá farbe kaučukového remienka či kombinácie farby článkov oceľového remienka.

DIC Hodinky všetko, čo potrebujete vedieť o diamantoch